HANGİ ALIŞVERİŞ MERKEZİNE GİTMEK İSTERSENİZ?
Türkiye’de en fazla alışveriş merkezi zayıf akım otomasyon sistemleri referansına sahip tek firmasıyız!
ULAŞIM PROJELERİ İÇİN OTOMASYON ÇÖZÜMLERİ
Güvenli Sürüş ve Başarılı Enerji Yönetimi Tünel Yönetim Sistemleri ile sağlanır.
ŞEHİR HASTANELERİ İÇİN KOMPLE OTOMASYON VE ÜST ENTEGRASYON ÇÖZÜMLERİ
Türkiye’nin açılan ilk ve tek, tüm otomasyon sistemleri aynı firma tarafından kurulan şehir hastanesi “Mersin Şehir Hastanesi”
ENERJİ İZLEME VE YÖNETİM SİSTEMLERİ
"Enerji Üretimi, İletimi, Dağıtımı, Tüketimi Her Noktada İzleme ve Yönetim"
ENG +90 212 210 27 20     Mas Plaza, Namık Kemal Mah. Ekin Cad. 120 Sk. No: 45 Esenyurt / İSTANBUL

Firma Profili


MAS Otomasyon, 1997 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Firma kurucu ortaklarından Genel Müdürümüz Mehmet Coşkun firmamızın tek başına sahibidir.
Firmamız, Schneider Elektrik sistem entegratörü olarak enerji otomasyonu konularında faaliyetine başlamıştır. Şu anda enerji, ulaşım ve inşaat sektörlerinde otomasyon sistemleri konularında faaliyet göstermektedir.
Enerji yönetimi, bina otomasyon çözümleri ile birlikte güvenlik sistemleri için sunduğu farklı çözümlerin entegrasyon ve projelendirilmesiyle de dahil olduğu projelerin katma değerini arttırmaktadır.
Mas Otomasyon, Türkiye’de gerçekleştirdiği başarılı projelerin yanında uluslararası projelerde görev almış ve yabancı firmalarla da çalışmıştır (Çin, İtalya, Fransa, Almanya menşei olan yatırımcı ve müteahhit firmalar). Afganistan, Azerbaycan, Irak, Rusya, Tacikistan, Moldova, Sibirya, Cezayir’de referans projelerimiz bulunmaktadır.
Ticari hayatında 22 yılı geride bırakan firmamız tecrübeli kadrosu, biriktirdiği deneyim ve sembol referans işler ile alanında öncü firmalar arasındadır.
Geçen yıllarda biriktirdiğimiz referans projelerimiz, birden fazla iş ürettiğimiz değerli iş verenlerimiz ve iş ortaklarımız gurur kaynağımızdır. Mas Otomasyon denilince akla güvenilir firma ve iyi mühendislik gelmektedir.
Mas Otomasyon ISO 9001:2015 kalite belgelerine sahiptir. Uygulama personellerimiz iş yaptıkları konularda uzmanlık sertifikalarına sahiptir.
Firmamız iş ve çözüm ortakları arasında Schneider Elektrik, EAE, Phoenix Contact, Harting, TYCO, UTC firmaları bulunmaktadır.
MAS Otomasyon daima kaliteli mühendislik, dürüst ticaret yapmayı ve etik değerleri ön planda tutmayı kendisine ilke edinmiştir.
Eğitime çok önem veren firmamız çalışanlarının sürekli gelişimini hedef yapmıştır. Yaptığımız işi severek ve bilerek yapmak, yaptığımız her işin arkasında durmak önemli değerlerimizdendir.
22.yılımızı doldurduğumuz şu günlerde kendimize ait yeni binamızda sembol projeler üretmeye ve sektörde öncü ve örnek olmaya devam etmek için daha çok çalışacağız.

Saygılarımızla,

MAS OTOMASYON SİSTEMLERİ SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ.


Adımızda olduğu gibi otomasyonun olduğu her yerdeyiz!
Sayılarla Mas Otomasyon

0
YILDA
0
ÜLKEDE
0
PROJEHizmetlerimiz

Atölye ve Pano İmalatı

Detay için tıklayın +

Bakım ve Servis

Detay için tıklayın +
Sistem ÇözümleriEnerji Çözümleri
“Enerji”nin yaşamsal bir kaynak olarak hiç olmadığı kadar önemli hale geldiği günümüzde, “Enerji Otomasyon Sistemleri” enerjinin kontrol altına alınması, verimli işletme ve tüketim koşullarının oluşturulması için bir ilk adım ve başlangıç noktası haline gelmiştir. Çünkü verimlilik kontrol ile sağlanır, kontrol izleme ile başlar.

Firmamızın kurmakta olduğu enerji otomasyon sistemleri genel olarak, tesislerde bulunan trafoların, jeneratörlerin, alçak gerilim (AG) panolarının ve şalterlerinin durum ile arızalarının izlenmesi ve kumanda edilmesi, orta gerilim (OG) kesici ve ayırıcılarının izlenmesi ve kumandası, enerji analizörleri veya güç dönüştürücü cihazlar kullanılarak akım, gerilim, güç, güç faktörü, aktif reaktif enerji tüketimlerinin izlenmesini, koruma rölelerinin izlenmesini ve kumanda edilmesini sağlamaktadır.

Ek olarak sistemde oluşan alarm, arıza durumlarından operatörlerin gerçek zamanlı olarak haberdar edilmesi, sistemin enerji tüketiminin raporlar halinde düzenlenip operatörlerin değerlendirmelerine sunulması da enerji otomasyon sistemlerinin yaptığı işler dahilindedir.

Enerji Otomasyon Sistemleri;
Sorunsuz şebeke ve dizel jeneratör geçişleri sağlar.

Enerji analizörleri ve koruma röleleri üzerinden kritik noktaların elektriksel parametrelerinin ölçüm değerlerinin elde edilmesini ve dolayısıyla enerji tüketim analizleri yapılabilmesini sağlar.

Bu ölçümlerin bir veri tabanında saklanmasına ve istenildiği zamanlarda tesis personeline bir raporlama arayüzü ile veya hem tarihsel hem de anlık trend eğrileri ile aktarılmasına olanak tanır.

Şalter/kesici manevralarının, arıza/alarm durumlarının, zaman etiketli olayların; gerçek zamanlı izlenebilmesini, operatörlerin kritik durumlarda sesli ve görsel olarak uyarılabilmesini, bunların, veri tabanlarında kayıt altına alınabilmesini ve tesis personeline bir raporlama arayüzü ile aktarılabilmesini sağlar.

Farklı yetki ve seviyede kullanıcı tanımlanması yapılabilen, yetkili operatörlerin sisteme ilişkin operasyonlarını kayıt altında tutan, Web Server özelliği ile esnek erişim özelliğine sahip olan, güvenli ve kullanıcı dostu SCADA yazılımı ile rahat bir çalışma ortamı sağlar.
Detaylar +

Bina Otomasyonu Çözümleri
AKILLI BİNALAR
"KONFOR, GÜVENLİK VE ENERJİ VERİMLİLİĞİ"
Günümüzde tüm binalarda “Enerji Yönetimi”, “Konfor” ve “Güvenlik” her geçen gün biraz daha ön plana çıkmaktadır. Bu koşulları sağlamak da Bina Otomasyon Sistemleri ile mümkün olmaktadır. Mas Otomasyon, Bina otomasyonu konusundaki tecrübe ve uzmanlığı ile Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük ve özel uygulamalarını başarı ile gerçekleştirmektedir.

Bina Otomasyon Sistemleri;
ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ
OTEL
HASTANE
HAVAALANI
DATA CENTER
RESIDANS
OFİS
gibi farklı bina ve tesis türlerinde uygulanabilir ve teknolojik, enerjisini akıllı kullanan projeler üretilebilir.

Bina Otomasyon Sistemini oluşturan alt sistemleri de aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz.
HVAC (Isıtma-Soğutma-Havalandırma) Mekanik Otomasyon Sistemi
Aydınlatma Otomasyonu
Yangın algılama Sistemi
Kartlı Geçiş ve Güvenlik Sistemi
CCTV Sistemi
Enerji Otomasyonu
Sayaç Okuma ve Enerji Faturalama Sistemi
Karbonmonoksit Algılama Sistemi

MAS OTOMASYON olarak tüm bu sistemleri “Entegre” Çözüm olarak gerçekleştirerek projelendirme ve işletme maliyetlerinizde %30’a varan bir maliyet avantajı sağlamaktayız.

Daha fazla bilgi için: www.masbina.com
Detaylar +

Ulaşım Otomasyon Çözümleri
Ulaşım Projeleri Otomasyon Çözümleri
Tünel Otomasyon Sistemleri
Mas Otomasyon tünellerin uzunluk ve boyutlarına göre belirlenen güvenlik gereksinimlerini göz önüne alarak “Tünel Otomasyon Sistemi”nin kapsamını belirliyor ve projelendiriyor.
Optimum çalışma koşulları ve baştan başa güvenilirlik için anahtar teslimi otomasyon sistemleri devreye alıyoruz. Tünel özellikleri ve ekipmanlarına göre, sistemin işletmesini güvenceye almak için; SCADA sistemlerini redundant (yedekli) veya Server-Client yapılarında, PLC sistemlerini hotstandby redundant (yedekli) yapılarda tesis ediyoruz.

Tünellerde kurulan otomasyon sistemleri genel olarak aşağıda özetlenen sistem ve ekipmanları izleyerek kontrol ederler:
•Havalandırma sistemi,
•Aydınlatma sistemi,
•AG ve OG Enerji dağıtım sistemleri,
•UPS ve Dizel Jeneratör gibi acil durum güç kaynakları,
•Yangın algılama ve söndürme sistemleri,
•CCTV sistemi,
•Trafik işaretleri,
•Değişken hız ve trafik şerit kontrol işaretleri,
•Değişken mesaj işaretlerinin (VMS-VTS) kontrolü,
•Araç sayımı ve sınıflandırma sistemleri,
•Gaz sensörlerinin, hava akış ve hız sensörleri, lüminansmetreler,
•Tünel radyosu ve acil durum telefonları,
•Emniyet kapıları ve tüm güvenlik ekipmanlarının kontrolü,
•Olay algılama sistemi.

Raylı Sistem Otomasyonu

Metro sistemlerinde SIMS ve ECS adı altında iki farklı sistem olarak otomasyon uygulanmaktadır. Tramway ve hafif raylı ulaşım sistemlerinde elektrik dağıtım ve CER sistemlerinin izlenmesi ve kumandasında önem kazanmaktadır. MAS OTOMASYON olarak ulaşım sektöründe tüm bu sistemler için anahtar teslim otomasyon çözümleri sunuyoruz.

Sistem kapsamında izlenen ve kontrol edilen noktalar :
•İstasyonlar ve tüneldeki aydınlatma noktaları,
•Havalandırma sistemi,
•Yangın algılama sistemi,
•Yangın senaryolarının uygulanması,
•OG Hücreler ve koruma rölesi,
•Drenaj pompaları,
•Asansörler ve yürüyen merdivenler,
•Kapılar,
•Enerji analizörleri,
•Hız kontrol cihazları.
Detaylar +

Su İşleri
Temizsu / Atik Su Arıtma Tesisleri Ve Pompa İstasyonları Otomasyon Sistemleri

Temizsu ve atıksu arıtma tesisleri otomasyonu kapsamında, tesislerdeki tüm prosesler otomatik ve manuel olarak gerçekleştirilmektedir. Otomasyon sistemi ile arıtma tesisleri bilgisayar üzerinden izlenerek, kumanda edilirken, tesisteki tüm ölçümler raporlanmaktadır.

Pompa istasyonlarında kurulan otomasyon sistemleri ise; OG ve AG dağıtım sistemlerini, pompa motorlarını, motorların çektikleri akımları merkez bilgisayardan izlemek ve çeşitli koşullarda AG ve OG ana şalterlere ve pompa motorlarına gerekli manevraları otomatik olarak sağlayan sistemlerdir.

Pompa istasyonu otomasyon sistemlerinde kontrol merkezi ile izlenecek ve kumanda edilecek noktalar genelde birbirine uzak olduğu için pompa istasyonları ile kontrol merkezi arasındaki irtibat fiber optik hatlar, radyo modemler , telemetri cihazları veya telefon hattı üzerinden haberleşerek sağlanmaktadır.

Sistem kontrol ve sinyal toplama kısmı, izleme kısmı ve saha ekipmanları olmak üzere üç ana kısımdan oluşmaktadır.
Detaylar +

Referanslar


Veri Merkezleri Hastaneler Ulaşım Alışveriş Merkezleri Endüstriyel Tesisler Ofis Binaları Diğer Projeler Otel Sembol Yapılar ve Kültür Binaları
Veri MerkezleriNeden Mas Otomasyon ?

Dürüst ticaret yaparız
Deneyimli, eğitimli ve konusunda uzman personellere sahip bir ekibimiz
Güçlü referanslara sahibiz
Çözüm odaklı iş anlayışındayız
Tüccar değiliz, iyi mühendislik yapan teknoloji firmasıyız
Seviyeli ve doğru rekabet içindeyiz
Yaptığımız her işin arkasındayız
Çevreye ve kanunlara saygılıyız, kurallara uyarız
Her zaman işverenlerimize, iş ortaklarımıza doğru çözüm, optimum fiyat sunarız
Sürdürülebilir projeler sunarız, kaliteli markalar ile çözüm üretiriz, en önemlisi çok iyi mühendislik yaparız, iddialıyız!


Haberler

İstinye Park İzmir AVM
Firmamız, İzmir'in yeni AVM projesi İstinye Park AVM'nin otomasyon sistemlerini kuracak. Kapsamda "Enerji Yönetim Sistemi, Aydınlatma ve Bina Otomasyon Sistemi, Sayaç Okuma ve Faturalama Sistemleri" bulunmaktadır.


GENÇ, DİNAMİK, EĞİTİMLİ, SONUÇ ODAKLI UZMAN EKİP


Mas Otomasyon ailemizde sizlerde yer almak ve kariyerinizde pozitif yönde adımlar atmak isterseniz uygun pozisyonlarımıza başvuruda bulunabilirsiniz.
Başvuru Formu


Çözüm OrtaklarıAdres
Mas Plaza, Namık Kemal Mah. Ekin Cad. 120 Sk. No:45 ESENYURT / İSTANBUL
Telefon
T : 0 212 210 27 20 (Pbx)
F : 0 212 210 27 21
E Posta
info@masotomasyon.comHakkımızda


Firmamız, Schneider Elektrik sistem entegratörü olarak enerji otomasyonu konularında faaliyetine başlamıştır. Şu anda enerji, ulaşım ve inşaat sektörlerinde otomasyon sistemleri konularında faaliyet göstermektedir.

Bizi Takip Edin


Bizimle ilgili gelişmelerden
anında haberdar olmak için
bizi takip edin.

Tüm Hakları Mas Otomasyon tarafından Saklıdır. © 2019

Firma Profili


MAS Otomasyon, 1997 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Firma kurucu ortaklarından Genel Müdürümüz Mehmet Coşkun firmamızın tek başına sahibidir.
Firmamız, Schneider Elektrik sistem entegratörü olarak enerji otomasyonu konularında faaliyetine başlamıştır. Şu anda enerji, ulaşım ve inşaat sektörlerinde otomasyon sistemleri konularında faaliyet göstermektedir.
Enerji yönetimi, bina otomasyon çözümleri ile birlikte güvenlik sistemleri için sunduğu farklı çözümlerin entegrasyon ve projelendirilmesiyle de dahil olduğu projelerin katma değerini arttırmaktadır.
Mas Otomasyon, Türkiye’de gerçekleştirdiği başarılı projelerin yanında uluslararası projelerde görev almış ve yabancı firmalarla da çalışmıştır (Çin, İtalya, Fransa, Almanya menşei olan yatırımcı ve müteahhit firmalar). Afganistan, Azerbaycan, Irak, Rusya, Tacikistan, Moldova, Sibirya, Cezayir’de referans projelerimiz bulunmaktadır.
Ticari hayatında 22 yılı geride bırakan firmamız tecrübeli kadrosu, biriktirdiği deneyim ve sembol referans işler ile alanında öncü firmalar arasındadır.
Geçen yıllarda biriktirdiğimiz referans projelerimiz, birden fazla iş ürettiğimiz değerli iş verenlerimiz ve iş ortaklarımız gurur kaynağımızdır. Mas Otomasyon denilince akla güvenilir firma ve iyi mühendislik gelmektedir.
Mas Otomasyon ISO 9001:2015 kalite belgelerine sahiptir. Uygulama personellerimiz iş yaptıkları konularda uzmanlık sertifikalarına sahiptir.
Firmamız iş ve çözüm ortakları arasında Schneider Elektrik, EAE, Phoenix Contact, Harting, TYCO, UTC firmaları bulunmaktadır.
MAS Otomasyon daima kaliteli mühendislik, dürüst ticaret yapmayı ve etik değerleri ön planda tutmayı kendisine ilke edinmiştir.
Eğitime çok önem veren firmamız çalışanlarının sürekli gelişimini hedef yapmıştır. Yaptığımız işi severek ve bilerek yapmak, yaptığımız her işin arkasında durmak önemli değerlerimizdendir.
22.yılımızı doldurduğumuz şu günlerde kendimize ait yeni binamızda sembol projeler üretmeye ve sektörde öncü ve örnek olmaya devam etmek için daha çok çalışacağız.

Saygılarımızla,

MAS OTOMASYON SİSTEMLERİ SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ.


Adımızda olduğu gibi otomasyonun olduğu her yerdeyiz!


Sayılarla Mas Otomasyon

0
YILDA

0
ÜLKEDE

0
PROJE

Hizmetlerimiz
Atölye ve Pano İmalatı

Detay için tıklayın +

Bakım ve Servis

Detay için tıklayın +Enerji Çözümleri
“Enerji”nin yaşamsal bir kaynak olarak hiç olmadığı kadar önemli hale geldiği günümüzde, “Enerji Otomasyon Sistemleri” enerjinin kontrol altına alınması, verimli işletme ve tüketim koşullarının oluşturulması için bir ilk adım ve başlangıç noktası haline gelmiştir. Çünkü verimlilik kontrol ile sağlanır, kontrol izleme ile başlar.

Firmamızın kurmakta olduğu enerji otomasyon sistemleri genel olarak, tesislerde bulunan trafoların, jeneratörlerin, alçak gerilim (AG) panolarının ve şalterlerinin durum ile arızalarının izlenmesi ve kumanda edilmesi, orta gerilim (OG) kesici ve ayırıcılarının izlenmesi ve kumandası, enerji analizörleri veya güç dönüştürücü cihazlar kullanılarak akım, gerilim, güç, güç faktörü, aktif reaktif enerji tüketimlerinin izlenmesini, koruma rölelerinin izlenmesini ve kumanda edilmesini sağlamaktadır.

Ek olarak sistemde oluşan alarm, arıza durumlarından operatörlerin gerçek zamanlı olarak haberdar edilmesi, sistemin enerji tüketiminin raporlar halinde düzenlenip operatörlerin değerlendirmelerine sunulması da enerji otomasyon sistemlerinin yaptığı işler dahilindedir.

Enerji Otomasyon Sistemleri;
Sorunsuz şebeke ve dizel jeneratör geçişleri sağlar.

Enerji analizörleri ve koruma röleleri üzerinden kritik noktaların elektriksel parametrelerinin ölçüm değerlerinin elde edilmesini ve dolayısıyla enerji tüketim analizleri yapılabilmesini sağlar.

Bu ölçümlerin bir veri tabanında saklanmasına ve istenildiği zamanlarda tesis personeline bir raporlama arayüzü ile veya hem tarihsel hem de anlık trend eğrileri ile aktarılmasına olanak tanır.

Şalter/kesici manevralarının, arıza/alarm durumlarının, zaman etiketli olayların; gerçek zamanlı izlenebilmesini, operatörlerin kritik durumlarda sesli ve görsel olarak uyarılabilmesini, bunların, veri tabanlarında kayıt altına alınabilmesini ve tesis personeline bir raporlama arayüzü ile aktarılabilmesini sağlar.

Farklı yetki ve seviyede kullanıcı tanımlanması yapılabilen, yetkili operatörlerin sisteme ilişkin operasyonlarını kayıt altında tutan, Web Server özelliği ile esnek erişim özelliğine sahip olan, güvenli ve kullanıcı dostu SCADA yazılımı ile rahat bir çalışma ortamı sağlar.
Detaylar +

Bina Otomasyonu Çözümleri
AKILLI BİNALAR
"KONFOR, GÜVENLİK VE ENERJİ VERİMLİLİĞİ"
Günümüzde tüm binalarda “Enerji Yönetimi”, “Konfor” ve “Güvenlik” her geçen gün biraz daha ön plana çıkmaktadır. Bu koşulları sağlamak da Bina Otomasyon Sistemleri ile mümkün olmaktadır. Mas Otomasyon, Bina otomasyonu konusundaki tecrübe ve uzmanlığı ile Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük ve özel uygulamalarını başarı ile gerçekleştirmektedir.

Bina Otomasyon Sistemleri;
ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ
OTEL
HASTANE
HAVAALANI
DATA CENTER
RESIDANS
OFİS
gibi farklı bina ve tesis türlerinde uygulanabilir ve teknolojik, enerjisini akıllı kullanan projeler üretilebilir.

Bina Otomasyon Sistemini oluşturan alt sistemleri de aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz.
HVAC (Isıtma-Soğutma-Havalandırma) Mekanik Otomasyon Sistemi
Aydınlatma Otomasyonu
Yangın algılama Sistemi
Kartlı Geçiş ve Güvenlik Sistemi
CCTV Sistemi
Enerji Otomasyonu
Sayaç Okuma ve Enerji Faturalama Sistemi
Karbonmonoksit Algılama Sistemi

MAS OTOMASYON olarak tüm bu sistemleri “Entegre” Çözüm olarak gerçekleştirerek projelendirme ve işletme maliyetlerinizde %30’a varan bir maliyet avantajı sağlamaktayız.

Daha fazla bilgi için: www.masbina.com
Detaylar +

Ulaşım Otomasyon Çözümleri
Ulaşım Projeleri Otomasyon Çözümleri
Tünel Otomasyon Sistemleri
Mas Otomasyon tünellerin uzunluk ve boyutlarına göre belirlenen güvenlik gereksinimlerini göz önüne alarak “Tünel Otomasyon Sistemi”nin kapsamını belirliyor ve projelendiriyor.
Optimum çalışma koşulları ve baştan başa güvenilirlik için anahtar teslimi otomasyon sistemleri devreye alıyoruz. Tünel özellikleri ve ekipmanlarına göre, sistemin işletmesini güvenceye almak için; SCADA sistemlerini redundant (yedekli) veya Server-Client yapılarında, PLC sistemlerini hotstandby redundant (yedekli) yapılarda tesis ediyoruz.

Tünellerde kurulan otomasyon sistemleri genel olarak aşağıda özetlenen sistem ve ekipmanları izleyerek kontrol ederler:
•Havalandırma sistemi,
•Aydınlatma sistemi,
•AG ve OG Enerji dağıtım sistemleri,
•UPS ve Dizel Jeneratör gibi acil durum güç kaynakları,
•Yangın algılama ve söndürme sistemleri,
•CCTV sistemi,
•Trafik işaretleri,
•Değişken hız ve trafik şerit kontrol işaretleri,
•Değişken mesaj işaretlerinin (VMS-VTS) kontrolü,
•Araç sayımı ve sınıflandırma sistemleri,
•Gaz sensörlerinin, hava akış ve hız sensörleri, lüminansmetreler,
•Tünel radyosu ve acil durum telefonları,
•Emniyet kapıları ve tüm güvenlik ekipmanlarının kontrolü,
•Olay algılama sistemi.

Raylı Sistem Otomasyonu

Metro sistemlerinde SIMS ve ECS adı altında iki farklı sistem olarak otomasyon uygulanmaktadır. Tramway ve hafif raylı ulaşım sistemlerinde elektrik dağıtım ve CER sistemlerinin izlenmesi ve kumandasında önem kazanmaktadır. MAS OTOMASYON olarak ulaşım sektöründe tüm bu sistemler için anahtar teslim otomasyon çözümleri sunuyoruz.

Sistem kapsamında izlenen ve kontrol edilen noktalar :
•İstasyonlar ve tüneldeki aydınlatma noktaları,
•Havalandırma sistemi,
•Yangın algılama sistemi,
•Yangın senaryolarının uygulanması,
•OG Hücreler ve koruma rölesi,
•Drenaj pompaları,
•Asansörler ve yürüyen merdivenler,
•Kapılar,
•Enerji analizörleri,
•Hız kontrol cihazları.
Detaylar +

Su İşleri
Temizsu / Atik Su Arıtma Tesisleri Ve Pompa İstasyonları Otomasyon Sistemleri

Temizsu ve atıksu arıtma tesisleri otomasyonu kapsamında, tesislerdeki tüm prosesler otomatik ve manuel olarak gerçekleştirilmektedir. Otomasyon sistemi ile arıtma tesisleri bilgisayar üzerinden izlenerek, kumanda edilirken, tesisteki tüm ölçümler raporlanmaktadır.

Pompa istasyonlarında kurulan otomasyon sistemleri ise; OG ve AG dağıtım sistemlerini, pompa motorlarını, motorların çektikleri akımları merkez bilgisayardan izlemek ve çeşitli koşullarda AG ve OG ana şalterlere ve pompa motorlarına gerekli manevraları otomatik olarak sağlayan sistemlerdir.

Pompa istasyonu otomasyon sistemlerinde kontrol merkezi ile izlenecek ve kumanda edilecek noktalar genelde birbirine uzak olduğu için pompa istasyonları ile kontrol merkezi arasındaki irtibat fiber optik hatlar, radyo modemler , telemetri cihazları veya telefon hattı üzerinden haberleşerek sağlanmaktadır.

Sistem kontrol ve sinyal toplama kısmı, izleme kısmı ve saha ekipmanları olmak üzere üç ana kısımdan oluşmaktadır.
Detaylar +

Neden Mas Otomasyon ?
Dürüst ticaret yaparız
Deneyimli, eğitimli ve konusunda uzman personellere sahip bir ekibimiz
Güçlü referanslara sahibiz
Çözüm odaklı iş anlayışındayız
Tüccar değiliz, iyi mühendislik yapan teknoloji firmasıyız
Seviyeli ve doğru rekabet içindeyiz
Yaptığımız her işin arkasındayız
Çevreye ve kanunlara saygılıyız, kurallara uyarız
Her zaman işverenlerimize, iş ortaklarımıza doğru çözüm, optimum fiyat sunarız
Sürdürülebilir projeler sunarız, kaliteli markalar ile çözüm üretiriz, en önemlisi çok iyi mühendislik yaparız, iddialıyız!


Haberler


İstinye Park İzmir AVM
Firmamız, İzmir'in yeni AVM projesi İstinye Park AVM'nin otomasyon sistemlerini kuracak. Kapsamda "Enerji Yönetim Sistemi, Aydınlatma ve Bina Otomasyon Sistemi, Sayaç Okuma ve Faturalama Sistemleri" bulunmaktadır.

GENÇ, DİNAMİK, EĞİTİMLİ, SONUÇ ODAKLI UZMAN EKİP


Mas Otomasyon ailemizde sizlerde yer almak ve kariyerinizde pozitif yönde adımlar atmak isterseniz uygun pozisyonlarımıza başvuruda bulunabilirsiniz.


Başvuru Formu


Çözüm Ortakları

Adres
Mas Plaza, Namık Kemal Mah. Ekin Cad. 120 Sk. No:45
ESENYURT / İSTANBUL


Telefon
T : 0 212 210 27 20 (Pbx)
F : 0 212 210 27 21


E Posta
info@masotomasyon.com
Tüm Hakları Mas Otomasyon tarafından Saklıdır. © 2019